środa, 30 marca 2016

Czy aż takie proste? - fotografia natury


Cześć! Tym razem chciałbym Wam pokazać niektóre z moich zdjęć natury. 

Zdjęcia najczęściej robie 50/1.8 canona, ponieważ daje bardzo ładne rozmycie i dodatkowo jest stosunkowo jasnym obiektywem, ale moim zdaniem nic nie zastąpi obiektywów makro w fotografii natury. Ewentualnie obiektywy makro można zastąpić pierścieniami pośrednimi, które nakłada się na standardowe obiektywy. Chociaż tak naprawdę, czym byście nie robili tych zdjęć, jeżeli macie pomysł, to wszystko da się zrealizować.

Tak jak wcześniej wspomniałem w fotografii natury ważny jest pomysł. Zdjęcie poniżej to kawałek gałęzi zanużonej w wodzie, której odbicie daje efekt symetrii. Starajcie się zawsze spojrzeć na dany obiekt, z różnej perspektywy.

Jeżeli nie macie pomysłu, to nie zapominajcie o kompozycji!Przy fotografowaniu natury istnieje bardzo dużo różnych trików służących do uzyskania lepszego efektu. Na zdjęciu poniżej "ptaki" w tle, powstają poprzez stworzenie nakładki na obiektyw z czarnego papieru. W papierze tym po środku należy wydrążyć kształt, w który chcemy przekształcić bokeh.

Następnie przygotowany papier nakładamy na obiektyw, tak aby wydrążony kształt znajdował się na środku (możemy się posłużyć zwykłą gumką recepturką). Można też kupić gotowe nakładki tego typu np. na allegro. Więcej informacji na ten temat można znaleźć  w sieci pod hasłem: "Nakładki na obiektyw".
Wiosna jest niesamowitym czasem dla zdjęć natury. Więcej zdjęć na:

My view - photography